Méně je více

“Méně je více” je motto výzvy, která upřednostňuje kvalitu před kvantitou a střídmost před hýřením. Každá vyrobená a spotřebovaná věc za sebou zanechává uhlíkovou stopu a proto je na Vás, abyste se rozhodli, jestli věc potřebujete nebo jestli se bez ní obejdete. Tuto otázku budete řešit při různých příležitostech v každodenním životě, počínaje nákupem potravin, módního oblečení či drogistických potřeb.

Zobrazit více

Přijmout výzvu

Vyberte svou obtížnost

Slow fashion

Dejte přednost kvalitě před kvantitou a omezte nakupování módních věcí.

Přijmout výzvu

Bez zbytečností

Nekupujte zbytečné věci, redukujte a sdílejte s ostatními.

Přijmout výzvu

Méně je více

Každá věc u Vás má své místo, omezujte spotřebu a užívejte si minimalismus.

Přijmout výzvu

Registrace do Ekovýzvy

Méně je více

Vytvořte si účet, blogujte a sdílejte zážitky ze své EKOvýzvy.

Vyplněním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Ambasador výzvy

Greenpeace

www.greenpeace.orgczech

Naším cílem je chránit životní prostředí a nenásilnými prostředky upozorňovat na jeho poškozování. Přinášíme svědectví o globálních ekologických problémech, požadujeme nápravu po zodpovědných institucích a nabízíme řešení, která jsou klíčová pro naše zdraví a bezpečnou budoucnost nejen nás, ale i dalších generací.

Máš zbraň ve svojí peněžence – neboj se ji použít

Jak může jednotlivec ovlivnit takové procesy, jako jsou globální změny klimatu, úbytek pitné vody, plastové znečištění nebo třeba kácení deštných pralesů? Jsou to problémy, o kterých často raději nechceme moc přemýšlet, protože jsou příliš tíživé a budí v nás pocit bezmoci.Přitom bezmoc je tím největším předpokladem k nečinnosti ,…

celý příspěvek